Kategoria: Rok szkolny 2009/2010

 • Ciekawe zdjęcia związane z Zespołem Szkół Leśnych w Rogozińcu

  Mistrzostwa Świata w piłce nożnej już za nami, ale zdjęcia sławiące imię naszej szkoły w szerokim świecie – pozostały. Na zdjęciu poniżej: Tomek (a właściwie Tomas bo to rodowity mieszkaniec Rio de Janeiro, czyli „carioca”) jest pracownikiem Ibamy, czyli Brazylijskiej Agencji Ochrony Środowiska, ze Statuą Cristo Redentor  na wzgórzu Corcovado w Rio de Janeiro w Brazylii.

  Read More: Ciekawe zdjęcia związane z Zespołem Szkół Leśnych w Rogozińcu
 • Absolwenci ZSL Rogoziniec na kursie operatorów w Czechach

  Česká Lesnická Akademie Trutnov – Ośrodek Szkolenia w Svobodzie nad Úpou kształci profesjonalną kadrę, której zadaniem będzie racjonalne i zgodne z zasadami ochrony środowiska użytkowanie zasobów leśnych. Do szkoły należy leśnictwo o powierzchni ok. 1300 ha, graniczące z Karkonoskim Parkiem Narodowym. Na tym obszarze uczniowie, pod opieką nauczycieli i instruktorów, zdobywają doświadczenie, mogą obserwować i…

  Read More: Absolwenci ZSL Rogoziniec na kursie operatorów w Czechach
 • Kurs obsługi maszyn wielooperacyjnych zakończony

  Uczniowie klasy II Zasadniczej Szkoły Zawodowej Operator Maszyn Leśnych w Rogozińcu jako pierwsi w historii szkoły zakończyli kursy obsługi leśnych maszyn wielooperacyjnych t.j. harwester i forwarder. Przygotowaniem do odbycia kursu były ćwiczenia na trenażerze żurawia załadunkowego, egzamin teoretyczny w formie testu oraz dwie próbne godziny na maszynie typu harwester, które ostatecznie zdecydowały kto posiada odpowiednie…

  Read More: Kurs obsługi maszyn wielooperacyjnych zakończony
 • Ciekawe zdjęcia związane z Zespołem Szkół Leśnych w Rogozińcu

  Mistrzostwa Świata w piłce nożnej już za nami, ale zdjęcia sławiące imię naszej szkoły w szerokim świecie – pozostały. Na zdjęciu poniżej: Tomek (a właściwie Tomas bo to rodowity mieszkaniec Rio de Janeiro, czyli „carioca”) jest pracownikiem Ibamy, czyli Brazylijskiej Agencji Ochrony Środowiska, ze Statuą Cristo Redentor  na wzgórzu Corcovado w Rio de Janeiro w Brazylii.

  Read More: Ciekawe zdjęcia związane z Zespołem Szkół Leśnych w Rogozińcu
 • Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

  Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

  ,, Tożsamość Narodu Ginie, kiedy Pamięć o Bliskich Umiera’’ W dniu 12.11.2014 odbyła się uroczystość z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. Składała się ona z czterech części. W pierwszej nastąpiło oficjalne przekazanie Sztandaru Szkoły  przez uczniów klas czwartych. W drugiej części odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy IL i IZ pod okiem pani Doroty Bucior…

  Read More: Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości
 • Młodzież przeciwko leukemii

  Młodzież przeciwko leukemii

  Dnia 16 X 2013 r w Internacie ZSL odbyła się rejestracja kandydatów na dawców szpiku przez Przedstawicieli Fundacji Przeciwko Leukemii. Rejestracja poprzedzona była wcześniejszą prelekcją wygłoszoną przez Pana Jacka Baczyńskiego, który w wyjątkowy sposób przedstawił naszym uczniom zasady rejestracji i poboru szpiku oraz przekazał własne, bezcenne doświadczenia z tym związane. Na rejestrację przyjechali również Pan…

  Read More: Młodzież przeciwko leukemii
 • Projekt „Deutsch-Wagen-Tour” z Instytutu Goethego

  Projekt „Deutsch-Wagen-Tour” z Instytutu Goethego

  Dnia 24.10.2013 r. miała miejsce w naszej szkole wizyta lektorki języka niemieckiego w ramach projektu „Deutsch-Wagen-Tour” z Instytutu Goethego. Realizacja projektu „Deutsch-Wagen-Tour” ma na celu promowanie języka niemieckiego w Polsce. Istotą kampanii jest 5 jeżdżących po Polsce oznakowanych samochodów z lektorami oraz rożnymi materiałami i sprzętem audiowizualnym. Lektorka (p. Particia Krolik) w niekonwencjonalny sposób pokazała,…

  Read More: Projekt „Deutsch-Wagen-Tour” z Instytutu Goethego
 • IV MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ W UMIEJĘTNOŚCIACH LEŚNYCH 20-22.04.2012, RUCIANE-NIDA

  Uczniowie naszej szkoły w składzie: Kuleczka Maciej, Lulkiewicz Mikołaj, Dudek Bartłomiej, Filip Marek, Harhura Jarosław pod opieką Pana Gerarda Kurka, wzięli udział w IV MISTRZOSTWACH POLSKI SZKÓŁ W UMIEJĘTNOŚCIACH LEŚNYCH, które odbyły się 20-22 KWIETNIA 2012 w miejscowości RUCIANE-NIDA. KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA W MISTRZOSTWACH POLSKI (MISTRZ POLSKI): Dziękujemy naszej reprezentacji za udział w mistrzostwach i GRATULUJEMY…

  Read More: IV MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ W UMIEJĘTNOŚCIACH LEŚNYCH 20-22.04.2012, RUCIANE-NIDA
 • Transplantacja - Masz Dar Uzdrawiania

  Transplantacja – Masz Dar Uzdrawiania

  Dnia 13 grudnia 2011 roku w Zespole Szkół Leśnych w Rogozińcu odbył się Dzień Transplantologii pod hasłem „Drugie Życie”. Organizatorem tego dnia była p. Zuzanna Hołyńska wraz z kołem HDK. Akcja miała na celu szerzenie wiedzy o transplantologii oraz popularyzację tzw. oświadczeń woli. Akcję „Drugie życie” rozpoczęto 26 stycznia 2009 roku w Poznaniu. Od tego…

  Read More: Transplantacja – Masz Dar Uzdrawiania
 • Wigilia 2009

  Wigilia szkolna 2011

  „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowyDzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie sporyJest taki dzień, w którym radość wita wszystkichDzień, który już każdy z nas zna od kołyski…” Dnia 21 grudnia, jak co roku o tej porze uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu. Pani Renata Słoń i…

  Read More: Wigilia szkolna 2011