Dzień wiosny 2010

Dzień wiosny 2010

Dnia 23 marca br. w Technikum Leśnym w Rogozińcu odbyły się obchody „Dnia Wiosny”. Uczniowie wszystkich klas (oprócz klasy IV A) zawzięcie rywalizowali ze sobą w poszczególnych konkurencjach o Puchar Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Huberta Klepacza. Uroczystość rozpoczęło symboliczne spalenia Marzanny przez zastępcę Dyrektora panią profesor Joannę Jasińską.

Pierwszą konkurencję tj. „przeciąganie liny” zwyciężyła klasa II L w składzie: Judt Dominik, Dolewa Mateusz, Marciniak Adrian i Matuszewski Kornel; drugie miejsce zajęła klasa III L w składzie: Urbaniak Przemysław, Woga Mariusz, Solarewicz Łukasz i Szawala Mateusz natomiast trzecie miejsce zajęła klasa IV L w składzie: Winnik Piotr, Richert Rafał, Urbaniak Sebastian i Muńko Krzysztof.

W drugiej konkurencji tj. „rzut śmierdzący kaloszem w dal” lepsza okazała się klasa III L, której reprezentant Mateusz Iwan oddał rzut na odległość 28 metrów; drugie miejsce zajęła klasa I A reprezentowana przez Krystiana Pazia a trzecie miejsce zajęła klasa II L, której przedstawicielem był Sebastian Zapolski.

W trzeciej konkurencji tj. „quiz przyrodniczy” znowu lepsza okazała się klasa III L reprezentowana przez Mateusza Skarżyńskiego i Mateusza Czepiżaka, druga była klasa IV L, której przedstawicielkami były Marta Czepiżak i Alicja Surowiec, natomiast trzecie miejsce zajęły ex aequo: klasa I B w składzie Bartosz Morawski i Damian Jakubowski oraz klasa II L w składzie Aldona Górczewska i Jarosław Harhura.

Czwartą konkurencją była „Szansa na sukces” w której Jury w składzie: pani profesor Ewa Kuczyńska, pan profesor Dariusz Kowalski i pani profesor Maria Zaleska oceniało śpiew uczniów i ich wychowawców. Pierwsze miejsce w tej konkurencji zajęła klasa I A w składzie: pani profesor Sylwia Jagodzińska, Katarzyna Piątek i Stanisław Skrzetuski. Drugie miejsce ex aequo zajęła klasa I B reprezentowana przez panią profesor Agatę Sommer, Magdalenę Dąbek i Adriana Nowaczyka oraz klasa II L w składzie: Ewa Juszczak, Mariusz Kożuchowski i Jarosław Matuszewski; trzecie miejsce zajęła ex aequo klasa III L reprezentowana przez panią profesor Agnieszkę Wachowiak, Patryka Brodzika i Michała Szlachetkę i klasa IV L reprezentowana przez pana profesora Grzegorza Augustyniaka, Kamilę Bielecką i Agnieszkę Nowak.

W czasie trwania powyższych konkurencji przebiegały klasowe rozgrywki siatkówki, którym sędziował pan profesor Ryszard Freyer. Pierwsze miejsce w grze siatkowej zdobyli uczniowie klasy II L w składzie: Gaweł Michał, Marek Filip, Dzik Łukasz, Dudek Bartłomiej i Wołodkowicz Rafał; drugie miejsce zajęli uczniowie klasy I B w składzie: Kielmański Wojciech, Cyprysiak Jakub, Kołakowski Marcel, Bialik Mateusz i Wiśniewski Tomasz.

Po podsumowaniu wszystkich wyników odbyła się dogrywka między klasą II L i III L o pierwsze miejsce, jak również między klasą I A i I B o miejsce trzecie. Rozstrzygnąć spór miała konkurencja, która rozpoczynała również całe święto a mianowicie „przeciąganie liny”. Po ostatecznym starciu I miejsce uzyskała klasa II L, II miejsce klasa III L, III miejsce klasa I B, IV miejsce klasa I A i V miejsce klasa IV L. Puchar oraz dyplomy wręczył pan profesor Grzegorz Augustyniak. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele bawili się znakomicie podczas całej uroczystości i z żalem ją zakończono.