Rocznica Odzyskania Niepodległości w Technikum Leśnym

Rocznica Odzyskania Niepodległości w Technikum Leśnym

Rogoziniec (gm. Zbąszynek). Apel upamiętniający 91 rocznicę dnia 11 listopada. Przekazanie sztandaru szkoły klasie trzeciej.

Dnia 24 listopada o godzinie 11:10 odbyła się uroczystość, która miała na celu krótkie przedstawienie procesu kształtowania się naszej państwowości. W ceremonii udział wzięło grono pedagogiczne oraz społeczność uczniowska. Nie mogło zabraknąć także sygnalistów myśliwskich w składzie: Monika Ratajczak, Agnieszka Sawicka, Tomasz Pietrzykowski oraz Stanisław Skrzetuski. Uroczystość upamiętnił na zdjęciach Michał Łysakowski. Apel przygotowała pani Sylwia Jagodzińska i Agata Sommer.

Pierwszym punktem apelu było przekazanie sztandaru szkoły. W skład starego pocztu wchodzili: Patryk Telus, Karol Kędzierski i Bartłomiej Naskrent natomiast skład nowego był następujący: Przemysław Urbaniak, Maciej Maciński i Mateusz Czepiżak.

Następnie po wyprowadzeniu sztandaru mogliśmy przejść do głównej części programu. Mianowicie przedstawieniem historii zniewolenia Polski oraz przypomnienia jak ważny był dla kraju dzień 11 listopada.

Po zakończeniu uroczystości głos zabrał pan dyrektor, który podziękował organizatorom oraz ogłosił zakończenie tego jakże emocjonującego święta, po którym mogliśmy rozejść się do klas.