Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

,, Tożsamość Narodu Ginie, kiedy Pamięć o Bliskich Umiera’’

W dniu 12.11.2014 odbyła się uroczystość z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. Składała się ona z czterech części. W pierwszej nastąpiło oficjalne przekazanie Sztandaru Szkoły  przez uczniów klas czwartych. W drugiej części odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy IL i IZ pod okiem pani Doroty Bucior i pani Zuzanny Hołyńskiej.

Zobacz: Galeria

Tematem akademii była Tożsamość Narodu. Uczniowie opowiadali historie własnych przodków, ich różne formy walki o niepodległość od walki zbrojnej do walki konspiracyjnej i trudne wybory prostych ludzi. Poruszony został problem obecnego patriotyzmu młodych ludzi.

Trzecią część obchodów otworzył  bieg patriotyczny ,, Partyzant” na dystansie 4250 m .

Uczniowie mieli do pokonania pętlę w lesie na której musieli wykonać 5 zadań przygotowanych przez grupę ASG ,,Husar’’ i członków szkolnego koła HDK i PCK.

Zawodnicy sprawdzili swoją wiedzę patriotyczną, umiejętność udzielania I pomocy oraz oczywiście kondycję fizyczną. Najlepsi zostali wyróżnieni pucharami i w nagrodę pojechali na basen.

Wyniki w biegu patriotycznym ,, Partyzant’’

KAT. CHŁOPCÓW

I miejsce Kamil Lenczyk 18,50 s

II miejsce  Roman Krym 21,53 s

III miejsce Czesław Matyjaszek 22,10 s

KAT. DZIEWCZĄT

I miejsce Żaneta Wojcieszyk 27,03 s

II miejsce Agnieszka Ginter 30,58 s

III miejsce Julita Bujak 37,13 s

Czwarta cześć to już tradycyjny Festiwal Piosenki Patriotycznej, w którym każda klasa przedstawiała piosenkę o charakterze patriotycznym lub wojskowym. Nie zabrakło również solistów.

Według  Jury najpiękniej zaśpiewana została piosenka  pt. ,,Biały Krzyż’’ wykonana przez  uczennicę Paulina Winiarz, która w tej kategorii zajęła I miejsce.

Na koniec uroczystości wyświetlony został film wykonany przez pana D. Kowalskiego dotyczący śladów kresowych na terenie Rogozińca i okolic. W filmie wzięli  udział nasi uczniowie i nauczyciele.

Z patriotycznym Pozdrowieniem Zuzanna Hołyńska