Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu już ponad 50 lat kształci techników leśników. Szkoła znajduje się w środkowo wschodniej części województwa lubuskiego w gminie Zbąszynek, powiecie Świebodzińskim w tak zwanym Regionie Kozła (związków gmin lubuskich i wielkopolskich).


Położona wśród sosnowych lasów szkoła znajduje się w pobliżu krzyżujących się szlaków komunikacyjnych: ze wschodu na zachód - Warszawa - Berlin oraz północy na południe - Szczecin - Praga.

Najbliższa okolica poza czystą przyrodą, lasami pełnymi dzikiej zwierzyny , grzybów, jagód, akwenami czystej wody obfituje w wiele unikalnych atrakcji turystyczno - krajoznawczych.

Historia Depotu - magazyn broni ręcznej Zbąszyń - KLIKNIJ

Niezapomniane przeżycia i emocje oferuje położona w sąsiedztwie strzelnica myśliwsko - sportowa z wigwamem dla organizacji ognisk.

Odległe od Rogozińca o 10 km. duże Jezioro Błędno to wymarzone miejsce dla żeglarzy, kajakarzy (spływy kajakowe malowniczą rzeką Obrą) i turystów kolarzy (wyznaczone ścieżki rowerowe wokół jeziora).

W odległości około 6 km od szkoły rozpościera się Rezerwat Przyrody Uroczysko Grodziszcze. Przedmiotem  ochrony tam jest wielogatunkowy las liściasty (grąd) i średniowieczne grodzisko. Na drzewostan składają się jesiony w wieku od 120 do 190 lat, stare buki oraz dęby pomiędzy 200 - 300 lat. Najciekawsze gatunki runa to listera jajowata, kokorycz pusta i kokoryczka wielokwiatowa, przytulia wonna, przylaszczka, poza tym na terenie rezerwatu masowo kwitnie zawilec gajowy, który tworzy krzyżówki z zawilcem zółtym.

Na gości czekają zabytki Międzyrzecza, Świebodzina, Gościkowa-Paradyża, Zbąszynia, Wolsztyna, czy unikalny na skalę europejską system podziemnych fortyfikacji z okresu II wojny światowej.

W najbliższym otoczeniu szkoły znajdują się oznaczone szlaki turystyczne - do rezerwatów Kręcki Łęg i Grodziszcze, Izba Pamięci w znanej z patriotycznych tradycji Dąbrówce Wielkopolskiej, pozostałości umocnień z I wojny światowej.


Szkoła prowadzona przez:

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.