W dniu 15 czerwca 2018 r. na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu oraz w okolicznych lasach Nadleśnictwa Babimost odbył się bieg leśny z przeszkodami „Nasza Wolność”. Celem imprezy były: Obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości; Reaktywacja Przysposobienia Wojskowego Leśników; Integracja szkół ,, mundurowych” o profilach kształcenia : leśnym, wojskowym, pożarniczym, medycznym itp. , wpływającym na poprawę bezpieczeństwa ludzi i mienia; Popularyzacja i upowszechnianie biegania jako zdrowego stylu życia i najprostszej aktywności ruchowej; Promowanie certyfikowanej i proekologicznej gospodarki leśnej Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe; Promowanie ponadgimnazjalnego kształcenia leśnego w Polsce na przykładzie Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu.

Zobacz: Galeria

Organizatorem biegu był Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu a partnerami biegu była 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu i 7 batalion Strzelców Konnych Wielkopolskich w Wędrzynie. Trasa biegu to bieg przeszkodowy, który odbywał się na dystansie 3-5 km a poprzedzał go tor przeszkód o charakterze zwinnościowo – utylitarnym, zawierający elementy sprawdzające ogólną sprawność kandydata do szkół ,, mundurowych” (wojskowych, policyjnych, pożarniczych itp.). Przeszkody o średnim stopniu trudności, mogące zawierać elementy zastępcze tak aby każdy z uczestników mógł bez problemu pokonać daną przeszkodę. 
W biegu udział brali przedstawiciele szkół leśnych (Tuchola, Starościn, Rogoziniec), wojskowo – pożarniczych, ale także osoby zatrudnione w służbach mundurowych. Bieg rozgrywał się w czterech kategoriach: kat. Chłopców i Dziewcząt, oraz kat. VIP Kobiet i VIP Mężczyzn. Ogólna liczba uczestników wyniosła 40 osób. 


Szkoła prowadzona przez:

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.