• Historia szkoły

  Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu już ponad 65 lat kształci techników leśników. Szkoła znajduje się w środkowo wschodniej części województwa lubuskiego w gminie Zbąszynek, powiecie Świebodzińskim w tak zwanym Regionie Kozła (związków gmin lubuskich i wielkopolskich).

  Czytaj więcej
 • Internat

  Internat Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu posiada 160 miejsc noclegowych, dysponuje pokojami trzyosobowymi i  czteroosobowymi. Pokoje posiadają aneks sanitarny (prysznic, umywalka, ubikacja – na dwa pokoje).

  Czytaj więcej
 • Kierunki kształcenia

  Nasza szkoła prowadzi edukację na następujących kierunkach: Operator maszyn leśnych (symbol cyfrowy 834105) oraz Technik leśnik (symbol cyfrowy 314301).

  Czytaj więcej
 • Absolwenci

  Nasza szkoła przez dziesięciolecia wykształciła szeregi specjalistów. Spis absolwentów jest dostępny na stronie.

  Czytaj więcej
 • Operator Maszyn Leśnych

  Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu prowadzi kształcenie w zawodzie Operator Maszyn Leśnych.Na zdjęciu uczniowie klasy II na zajęciach warsztatowych z obsługi maszyn wielooperacyjnych typu forwarder i harwester.

  Czytaj więcej
 • Kierunki kształcenia

  Zespół Szkół Leśnych przygotowuje wszystkich uczniów do obsługi pilarki spalinowej. Na zdjęciu uczeń klasy III Technikum Leśnego podczas kursu operatora pilarki spalinowej.

  Czytaj więcej
 • Praktyka zawodowa

  Zespół Szkół Leśnych organizuje swoim uczniom praktykę w terenie.Na zdjęciu uczniowie klasy II Z podczas kursu operatora forwardera i harwestera.

  Czytaj więcej
 • Szkolenia

  Zespół Szkół Leśnych szkoli swoich uczniów do pracy na żurawiach załadowczych.Do tego celu służy trenażer, na którym ćwiczą uczniowie

  Czytaj więcej

Szanowni Państwo,

Informujemy, że rok szkolny w ZSL w Rogozińcu rozpoczyna się uroczystym apelem we wtorek, 1 września o godzinie 10.00 na boisku szkolnym, przed internatem.  W związku z reżimem sanitarnym prosimy o zachowanie podczas tego spotkania dystansu społecznego lub założenie maseczek. Prosimy także ograniczyć do minimum liczbę osób towarzyszących. ZSL w Rogozińcu jest szkołą mundurową w związku z tym obowiązuje mundur wyjściowy. Uczniowie klas pierwszych, którzy jeszcze nie posiadają munduru proszeni są o przybycie w stroju galowym.

Po uroczystym apelu w tym samym miejscu odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów  klas I. Pozostałe klasy spotkają się ze swoimi wychowawcami w szkole.

Do internatu można się kwaterować od 31 sierpnia od godziny 15.00, wg następującego harmonogramu:

15.00 – 16.00 klasa 1 technikum i 1 szkoła branżowa

16.00 – 17.00 klasa 2 technikum pięcioletnie

17.00 – 18.00 klasa 2 technikum czteroletnie i 2 szkoły branżowej

18.00 – 19.00 klasa 3 technikum i 3 szkoły branżowej

19.00 – 20.00 klasa 4 technikum

Uczniowie, którzy nie mogą przyjechać w wyżej wymienionych godzinach , będą zakwaterowani po przyjeździe z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Mieszkańcy muszą posiadać przybory toaletowe, maseczki ochronne, kołdrę, poduszkę, koc, komplet bielizny pościelowej i miękkie obuwie. W tym dniu nie wydajemy kolacji – prosimy zatem o zabezpieczenie posiłku we własnym zakresie. Osoby towarzyszące uczniom będą mogły wejść do internatu w maseczkach ochronnych i po zdezynfekowaniu rąk. Ponadto wszystkim wchodzącym do internatu będzie mierzona temperatura ciała.


Szkoła prowadzona przez:

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Regulamin obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości

2018-04-10

Regulamin obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości - w załączniku...

Festiwal Kultury Leśnej

2014-06-26

Zobacz relację na facebooku...