"Lepiej zapobiegać"

W tym celu uczniów odwiedzili świebodzińscy policjanci i przeprowadzili lekcje z odpowiedzialności karnej nieletnich i dorosłych. Wizyta mundurowych była kolejnym ze spotkań, jakie w ramach działań profilaktycznych, prowadzi świebodzińska Policja. W spotkaniu z policjantami uczestniczyli nauczyciele, pedagodzy oraz 130 umundurowanych, przyszłych leśników. Poruszono problematykę odpowiedzialności karnej dotyczącej wybranych przepisów kodeksu wykroczeń i kodeksu karnego. W zrozumiałym, uczniowskim, języku przedstawiono problem przemocy w szkołach, zagrożeń w sieci, przestępczości narkotykowej i zdarzeń związanych z alkoholem.

Zobacz: Galeria (zdjęcia użyczone przez KPP w Świebodzinie)

Podczas wykładu uczniowie uważnie słuchali funkcjonariuszy i aktywnie włączali się w dyskusje. Na koniec padły pytania, które nie pozostały bez odpowiedzi. Można powiedzieć, że dla uczniów swoistym sprawdzianem przysposobionej wiedzy, będą kolejne miesiące tego roku szkolnego.

Na koniec policjanci zwiedzili szkołę, internat i piękny leśny teren wokół budynków. Uczniowie pochwalili się jedynym w woj. lubuskim Oddziałem Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych / sokołowate i sowy /, w którym aktualnie wracają do formy ich skrzydlaci przyjaciele. Wszyscy nauczyli się czegoś nowego. To były udane lekcje.

Serdecznie dziękujemy :)

 


Szkoła prowadzona przez:

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 Regulamin obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości

2018-04-10

Regulamin obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości - w załączniku...

Festiwal Kultury Leśnej

2014-06-26

Zobacz relację na facebooku...