II Festiwal Kultury Leśnej im. E. Kruszelnickiego 2012

W dniach 21 – 22 września 2012 roku w Zespole Szkół Leśnych w Rogozińcu odbył się II Festiwal Kultury Leśnej im. Eugeniusza Kruszelnickiego, nad którym patronat objął Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze Pan Leszek Banach.

Festiwal składał się z dwóch konkursów: II konkurs Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej „Za kotarą” oraz III Mistrzostwa w Strzelectwie Myśliwskim Szkół Leśnych prowadzonych przez Ministra Środowiska.

Festiwal zorganizowany został z inicjatywy uczniów Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu przy pomocy  dwóch nauczycieli Agnieszki Rybickiej i Grzegorza Augustyniaka.Przedsięwzięcie miało  na celu krzewienie kultury leśnej oraz integrację uczniów z Techników Leśnych, a także zaprzyjaźnionych szkół z Czech i Niemiec.

Festiwal nosi imię Pana Eugeniusza Kruszelnickiego. Pan Eugeniusz Kruszelnicki był wielkim miłośnikiem kultury leśnej,  pierwszym nauczycielem gry na rogu myśliwskim w Technikum Leśnym w Rogozińcu i kierownikiem sekcji trębaczy, która powstała w 1968 roku z inicjatywy ówczesnego zastępcy dyrektora  pana T. Wasylewicza. Sekcja ta miała wówczas na celu przywrócenie tradycji sygnałów łowieckich i upowszechnienie ich wśród myśliwych. Pracę Pana Eugeniusza od roku 1991 z zapałem kontynuowali kolejni nauczyciele i instruktorzy po dziś dzień. 

Festiwal składał się z dwóch konkursów: II konkurs Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej „Za kotarą” oraz III Mistrzostwa w Strzelectwie Myśliwskim Szkół Leśnych prowadzonych przez Ministra Środowiska.

Konkurs Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej odbywał się w Rogozinieckim Centrum Rekreacji, natomiast zawody strzeleckie na Strzelnicy Myśliwskiej Bractwa Kurkowego w Zbąszynku.

Klasyfikacja zawodów w strzelectwie myśliwskim:

 

Strzelectwo myśliwskie - klasyfikacja drużynowa:

1        miejsce: Zespół Szkół Leśnych w Goraju

2        miejsce: Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

3        miejsce: „Reszta świata” – zespół mieszany.

 

Strzelectwo myśliwskie - klasyfikacja indywidualna

1        miejsce: Grams Dominik ZSL Goraj

2        miejsce: Mędzielewski Jakub ZSL Tuchola

3        miejsce: Pietrucha Piotr ZSL Goraj

 

 

Klasyfikacja II konkursu Muzyki Myśliwskiej:

 

klasa D – dziecięca

miejsce 1. Mikołaj Rybicki KŁ Żuraw Brójce

 

klasa C- początkująca                                                               pkt.

miejsce      1.   Dawid Sołtryk                                                   281

2.      Hubert  Kaczmarek  N-two Grodzisk        279

3.      Adam Garczarek  N-two Grodzisk            271

4.      Aleksander Garczarek N-two Grodzisk    269

5.      Mateusz Walkowiak ZSL Rogoziniec       267

6.      Olejaż Marta                                                  252

7.      Piotr Bojko                                                    252

8.      Rafał Mikanowicz ZSL Rogoziniec           249

9.      Bartłomiej Okuniewski ZSL Rogoziniec  246

10.  Joanna Górska                                             243

11.  Krysitian Kowalski                                        233

12.  Tomasz Sywiec ZSL Rogoziniec               210

13.  Maciej Wypych ZSL Rogoziniec                198

 

klasa B- średniozaawansowani                                                                                                pkt.

miejsce            1.   Elżbieta Pytklik  N-two Lubin                                                                      291

2.      Bartosz Rot   ZTM „Venator” UP Poznań                                             281

3.      Jakub Woźny                                                                                            278

4.      Krystian Stankowski                                                                               277

5.      Bartłomiej Bejga      ZSM „Ponowa” KŁ nr 20 Dąbrowa  Poznań   276                                         

6.      Renigiusz Nowicki                                                                                  275

7.      Krzysztof Gałusza                                                                                    264

8.      Dominik Grams                                                                                       261

9.      Anna Świerzowska                                                                                 259

10.  Wojciech Walkowiak   ZSL Rogoziniec                                               252

 

 

klasa A – mistrzowska

miejsce            1.   Przemysław Kiciński    ZTM „Venator” UP Poznań       290

2.      Hubert Jurczyszyn                                                         287

3.      Stanisław  Skrzetuski  ZSL Rogoziniec                    264

4.      Filip Dawidziak                                                               260

5.      Roman Wesołowski                                                      260

6.      Piotr Pietrucha                                                                 260

7.      Paweł Plaskacz                                                                250

8.      Paweł Chamioło                                                              246

9.      Sławomir Liszczyński  WKŁ Głogów                            240

10.  Szymon Woroszkiewicz                                                  207

 


Szkoła prowadzona przez:

 

 

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.