I Festiwal Kultury Leśnej im. Eugeniusza Kruszelnickiego 1-2.10.2011

W dniach 1-2 października 2011 roku, w Zespole Szkół Leśnych w Rogozińcu odbył się  I Festiwal Kultury Leśnej im. Eugeniusza Kruszelnickiego, pod patronatem honorowym p. Leszka Banacha Dyrektora Regionalnego Lasów Państwowych i p. Grzegorza Gabryelskiego, Starosty Międzyrzeckiego.Festiwal składał się z dwóch konkursów: I konkurs Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej „Za kotarą” oraz II Mistrzostw w Strzelectwie Myśliwskim Szkół Leśnych prowadzonych przez Ministra Środowiska.

Festiwal zorganizowany został z inicjatywy uczniów Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu a także dwóch nauczycieli Agnieszki Rybickiej i Grzegorza Augustyniaka. Na celu ma on krzewienie kultury leśnej oraz integrację uczniów z Techników Leśnych, a także zaprzyjaźnionych szkół z Czech i Niemiec.

Festiwal ten nosi imię Pana Eugeniusza Kruszelnickiego. Pan Eugeniusz Kruszelnicki był wielkim miłośnikiem kultury leśnej,  pierwszym nauczycielem gry na rogu myśliwskim w Technikum Leśnym w Rogozińcu i kierownikiem sekcji trębaczy, która powstała w 1968 roku z inicjatywy ówczesnego zastępcy dyrektora  pana Wasylewicza. Sekcja ta miała wówczas na celu przywrócenie tradycji sygnałów łowieckich i upowszechnienie ich wśród myśliwych. Pracę Pana Eugeniusza od roku 1991 z zapałem kontynuowali kolejni nauczyciele i instruktorzy po dziś dzień.

W zawodach strzeleckich, które miały miejsce na strzelnicy Bractwa Kurkowego ze Zbąszynka udział wzięli przedstawiciele sześciu szkół: ZSL Warcino, ZSLiE Brynek, ZSL Goraj, TL Rogoziniec, ZSL Tuchola, ZSL Zagnańsk, łącznie wystąpiło 19 zawodników. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach: drużynowej i indywidualnej i w trzech konkurencjach: skeet, trap, przelot. 

Klasyfikacja indywidualna zawodów:

I miejsce   - Bartosz Szlachetka – Rogoziniec

II miejsce  - Dawid Mazur - Zagnańsk

III miejsce – Artur Nowicki - Warcino

Klasyfikacja drużynowa zawodów:

I miejsce    - ZSL Tuchola (Elmanowski Karol, Mądzielewski Jakub i Czerwiński Kamil)

II miejsce   - ZSL Rogoziniec (Bartosz Szlachetka, Krystian Paś i Rafał Mikanowicz)

III miejsce  - ZSL Zagnańsk (Mazur Dawid, Mikołajczak Piotr, Patynko Wojciech)

Dla zaproszonych gości i sponsorów zostały zorganizowane zawody w strzelaniu do KURA. Laureatem tych zmagań został kol. Grzegorz A. Augustyniak. Ustrzelony kur  symbolicznie powędrował do rąk Pani Marii Kruszelnickiej.
Nagrody wręczali: w klasyfikacji indywidualnej p. Sławomir Majsner Nadleśniczy Nadleśnictwa Babimost oraz Dyrektor Technikum Leśnego w Rogozińcu p. Antoni Pawłowski, w strzelaniu do KURA  p. Jan Mazur Prezes Bractwa Kurkowego w Zbąszynku.

Festiwal mógł się odbyć dzięki życzliwości i hojności licznych sponsorów: Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze, Nadleśnictwom z: Babimostu, Bytnicy, Cybinka, Lipinek, Konina, Krzystkowic, Międzychodu, Międzyrzecza, Skwierzyny, Sławy, Torzymia, Trzciela, Trzebieży, Żagania, Zarządom Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze i Poznaniu, Firmie Waffen Wiedand Gorzów Wlkp., Gospodarczemu Bankowi Spółdzielczemu w Międzyrzeczu, Gminie Zbąszynek, Agencja Ochrony GAMMA Zielona Góra, sklepowi Myśliwskiemu „Złoty Róg” Zielona Góra, Firmie „DĄBEX” Grodzisk Wlkp., Inwestycje Barlinek sp. z o. o., Top Myśl Spółdzielnia Mleczarska Nowy Tomyśl, Stanisławowi Mikanowiczowi MADAKS Przytoczna, Bractwu Kurkowemu Zbąszynek, K.Ł. „Knieja” Rogoziniec, K.Ł. „Żuraw”,ALBIS Andrzej Lipski Kargowa.

I konkurs Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej „Za kotarą” odbył się na terenie szkoły, na urządzonej do tego celu scenie. Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

Klasa D – dziecięca

1. Mateusz Walkowiak

2. Mikołaj Rybicki

Klasa C – początkująca

1. Tomasz Krefta

2. Aleksander Garczarek

3. Filip Szybisty

Klasa B – średnio zaawansowana

1. Stanisław Skrzetuski

2. Marek Kwapisz

3. Bartłomiej Bejga

Klasa A- mistrzowska

1. Artur Nowicki

2. Filip Winnicki

3. Przemysław Kiciński

Zespoły

Zespół Klasa D

1. ZSM „Młode Rogi”

Klasa C

1. „Darz Bór”

2. Zespół Braci Walkowiak

3. ZSM KŁ „Żuraw” Brójce

klasa B

1. SKŁ „Dobrzański Złoty Szpon”

2. ZSM Nadleśnictwa Grodzisk

3. ZTM w Goraju

klasa A

1. ZSM ZSL „Głos Kniei”

2. ZSM TL w Starościnie

klasa G

1. ZSM ZSL w Warcinie

klasa MB

1.ZSM ZSL w Warcinie

2. ZSM ZSL „Głos kniei”

3. SKŁ „Dobrzański złoty szpon”

w konkursie wzięło udział 35 solistów i 14 zespołów.

 

Serdecznie dziękujemy za przybycie na festiwal, zapraszamy w przyszłym roku.

 

S.J


Szkoła prowadzona przez:

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 Regulamin obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości

2018-04-10

Regulamin obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości - w załączniku...

Festiwal Kultury Leśnej

2014-06-26

Zobacz relację na facebooku...