Projekt trójstronny "Łączy nas Czerwony Krzyż"

W ramach projektu współfinansowanego przez Polsko Niemiecką Wymianę Młodzieży, Lasy Państwowe oraz Czerwony Krzyż odbył się w naszej szkole projekt trójstronny „Łączy nas Czerwony Krzyż”. Pierwszego dnia uczniowie w grupach mieszanych polsko - niemiecko - czeskich udzielali pomocy poszkodowanym w lesie w ramach zajęć pierwszej pomocy. Dzięki specjalnemu słownikowi, który młodzież przygotowała w ramach projektu szybko i sprawnie grupy międzynarodowe udzieliły pomocy poszkodowanym. Zajęcia z pierwszej pomocy były warsztatami, które pomogły uczniom zintegrować się i porównać działalność Czerwonego Krzyża w krajach partnerów. Pokazane zostały flagi czerwonokrzyskie trzech krajów oraz pieśni o Czerwonym Krzyżu .Dalsza część integracji miała miejsce przy ognisku, gdzie młodzież do późnych godzin nocnych integrowała się. Dzień drugi projektu "Łączy nas Czerwony Krzyż" to dzień biegu ”Nasza Wolność”.

Zobacz: Galeria

Do startu przystąpiło 76 osób . Zawodnicy mieli do pokonania tor przeszkód na boisku szkolnym, następnie zawodnicy wybiegali na pętlę 3000 m. Na trasie biegu do pokonania był balot ze słomą, bieg przez buchtowisko, bieg z opona , czołganie, przejście po linie , czołganie, bieg przez górkę i przez zwalone drzewa. Sto metrów przed metą każdy zawodnik pobierał flagę Czerwonego Krzyża i wbiegał z nią na mecie. Tam został uhonorowany pamiątkowym medalem. Bieg był o średnim stopniu trudności, wysoka temperatura dodawała charakteru. Profesjonalny elektroniczny pomiar czasu odbywał się poprzez system chipów , dzięki czemu możliwe były starty indywidualne. Opieka medyczna oraz Strażacy z OSP czuwali nad bezpieczeństwem zawodników.

 


Szkoła prowadzona przez:

 

 

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 Regulamin obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości

2018-04-10

Regulamin obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości - w załączniku...

Festiwal Kultury Leśnej

2014-06-26

Zobacz relację na facebooku...