Wizyta delegacji ZSL w Oberstufenzentrum w Neuruppin

Korzystając z zaproszenia strony niemieckiej 18 grudnia 2017 delegacja naszej szkoły odwiedziła Oberstufenzentrum w Neuruppin. Jest to zespół szkół kształcących zawodowo w wielu kierunkach. Do placówki uczęszcza ok 2.000 uczniów w tym 100 uczniów kształci się w zawodzie o profilu leśnym. Dyrektor szkoły Antoni Pawłowski, kierownik szkolenia praktycznego Gerard Kurek oraz nauczyciel j. niemieckiego Joanna Przybyła mieli okazję spotkać się z dyrekcją szkoły. Omówione zostały systemy kształcenia w obu krajach oraz potwierdzono chęć współpracy obu szkół. Dyrektor Pawłowski zaprosił dyrektor Utę Jolk oraz kierownika szkolenia praktycznego Ralfa Niendorf na rewizytę w Polsce w marcu 2018 roku. Po części oficjalnej delegacja przejechała do Kunsterspring, gdzie odbywa się część szkolenia praktycznego.

Zobacz: Galeria

 

Niemieccy nauczyciele zaprezentowali ośrodek szkoleniowy leśników, położony malowniczo w pobliżu jeziora oraz parku zwierząt. Placówka dysponuje własnym internatem, stołówką oraz zapleczem dydaktycznym. Dyrekcja i nauczyciele porównując obie szkoły znalazła wiele łączących nas tematów i zainteresowań. Również w tym miejscu wyrażono chęć współpracy zagranicznej obu szkół.


Szkoła prowadzona przez:

 

 

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 Regulamin obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości

2018-04-10

Regulamin obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości - w załączniku...

Festiwal Kultury Leśnej

2014-06-26

Zobacz relację na facebooku...