Spotkanie z Panią Naczelnik Wydziału Gospodarowania Ekosystemami w RDLP Zielonej Górze

7 grudnia br. w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć panią Martę Wiler - Naczelnik Wydziału Gospodarowania Ekosystemami w RDLP Zielonej Górze. Podczas spotkania pani Marta zapoznała klasę maturalną z zadaniami koordynowanymi przez Wydział Gospodarowania Ekosystemami. Poruszone zostały kwestie związane z ochrona lasu m. in. występowaniem licznych gradacji owadów oraz ich skutecznym zwalczaniem. Przedstawiono także działania związane z przebudową drzewostanów na terenie RDLP w Zielonej Górze. Spotkanie momentami obfitowało w niezwykle ciekawą dyskusję.

Zobacz: Galeria

Uczniowie zadawali liczne pytania m.in. zasad przyjmowania absolwentów szkół średnich i wyższych leśnych na staż w jednostkach LP, wyboru uczelni wyższych, a także wzrostu lesistości w RDLP w Zielonej Górze. Mamy nadzieję, że wizyty pani Marty na stałe wpiszą się do szkolnego kalendarza spotkań. Dziękujemy za miło spędzony czas oraz liczne wskazówki. Zapraszamy ponownie. Darz Bór. 

 

 tekst Bartek Sadowski-Brychcy


Szkoła prowadzona przez:

 

 

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 Regulamin obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości

2018-04-10

Regulamin obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości - w załączniku...

Festiwal Kultury Leśnej

2014-06-26

Zobacz relację na facebooku...