Szkolenie obronne w Zespole Szkół Leśnych w Rogozińcu

W dniach 18-20.10.2017 r. w Zespole Szkół Leśnych w Rogozińcu odbyło się szkolenie obronne zatwierdzone przez Ministra Środowiska dla dyrektorów szkół leśnych oraz podległych im pracowników ds. obronnych. W szkoleniu uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Środowiska Pan Piotr Bohdanowicz i Pan Piotr Szadkowski – pracownicy ds. obronnych i zarządzania kryzysowego. Udział swój mieli także oficerowie z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza oraz 7 batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich z Wędrzyna. Celem szkolenia było nabycie umiejętności niezbędnych do wykonywania zadań obronnych oraz podnoszenie kwalifikacji w zakresie wykonywania tych zadań. Wszyscy zostali zapoznani ze współpracą uczniów szkoły z żołnierzami 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza  w ramach przysposobienia Wojskowego Leśników.

Zobacz: Galeria

Uczniowie szkoły razem z żołnierzami z 7 batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich z Wędrzyna zademonstrowali podczas pokazu dynamicznego na poligonie wojskowym w Wędrzynie cel i zasady tej współpracy.  Warto zaznaczyć że wszyscy uczestnicy przeszli szkolenie z udzielania pierwszej pomocy potwierdzone certyfikatem PCK.


Szkoła prowadzona przez:

 

 

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

 

Formularz kontaktowy:


Festiwal Kultury Leśnej

2014-06-26

Zobacz relację na facebooku...

Migawki z życia szkoły

2015-04-18

Migawki z życia szkoły...